Choď na obsah Choď na menu
 


 

Vianočná poľovačka Jelenec 21-23.12.2012

 

dsc00579.jpg

img_20121222_104631_0.jpg

img_20121222_104643_0.jpg

 18.11. Abrinka (8 mes.) - 1.krát na stope 

Bola to radosť byť na konci stopovacieho vodítka. Od nástrelu, cez dva lomy až po ratičku išla samostatne bez opravovania, či nápomoci.

viď. video :)

dsc02401.jpg

 

 

Skúška odvahy na diviaka :)

dsc02147.jpg

 

SD III.cena

 

dsc02132.jpg


 

16.8.2012 Dohľadávka Báhoň

 Večer po deviatej mi zavolal kamarát, či by sa mi dalo ráno dobehnúť so psom dohľadať mu diviaka. Súhlasila som a vybrala som si môjho najskúsenejšieho "DEBBIE" (MALA Ross Cynopolis). Noc bola dlhá, nemohla som sa dočkať rána :D

Za úsvitu sme už boli pripravené :) Cestou k nástrelu nás v revíri vítala srna so srnčaťom a jej dvaja nápadníci :) Na poliach šantili zajkovia, no proste nádherné ránko :D

No po pár metroch sme sa dostali do hustých krovín ku kalisku a miestu nástrelu. Nasadila som Deb na farbu a nasledovala som ju. Po chvíľke ma viedla do stále hustejších a hustejšík krovín a tak som ju vypustila z remeňa a už sme len čakali z kadiaľ sa ozve. A ozvala sa :) Predrali sme sa až k nej a našli sme ju hlásiť asi 80 kg diviaka. V ten moment som bola na ňu nesmierne pyšná :)

Stopa bola 10 hodín stará a asi kilometer dlhá. Pes vypustený z ležoviska - hlásič!!!

dsc00398.jpg

dsc00394.jpg

2011

Január:

úspešná dohľadávka postreleného diviaka

Obrázok

Obrázok

 

 August:

 Dohľadávka v CZ - Oliver

Obrázok Obrázok

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

December

FSMP Cerovo

Oliver 90 bodov             Melanie 94 bodov

II. cena                         I. cena

 Obrázok Obrázok

2O10

Klubové Farbiarske skúšky duričov 

SKCHTaF

23.10.2010

Ladomerská Vieska

II.cena - 82 bodov

Obrázok

Obrázok

Slovenský poľovnícky zväz

Okresná organizácia Košice - okolie

Farbiarske skúšky malých plemien

 

Meno psa: Mala Ross Cynopolis

Vodič: Petra Jakubčová

Ocenenie: I.cena, 102 bodov

Hlavný rozhodca: Michal Danilo

PR Domaška, 26.6.2010

   Ráno bolo treba vstávať veľmi skoro. Museli sme sa pripraviť na cestu do obce Skároš, kde boli skúšky organizované. Na chatu sme prišli okolo siedmej-nástup bol plánovaný na ôsmu.

Obrázok Neskôr prišla aj kamarátka EVKA so psom Ema (írsky terrier) a jej známa Lucka so psom Rusty (parson russel terrier).

Obrázok Zábava hneď začala gradovať :))))

Ako prvé bol prípitok na zohriatie, potom registrácia psov a už sme len čakali na nástup a začiatok skúšok. Psy boli nepokojné a hašterivé. Vedeli čo sa bude diať a k tomu to sychravé počasie :( im na nálade nedodalo.

Obrázok Obrázok Na nástupe nám hneď po zahájení dali žrebovať poradové čísla, ktoré určovali   poradie na disciplínach počas skúšok. Ako prvé boli psy preskúšané v sliedení a otestovala sa aj ich reakcia na streľbu.                       Potom odloženie a nakoniec chôdza pri nohe-toto všetko Debbie zvládla na plný počet bodov. Neskôr sme sa všetci presunuli na začiatok stopy.

Keďže celú noc pršalo, tak veľa pachov na stope nezostalo. No psy boli šikovné a všetci siedmi úspešne prišli na koniec stopy k srncovi :D

Po tejto poslednej disciplíne začala voľná zábava (po dobu kým rozhodcovia vypísali tabuľky, diplomy,...) Organizátori sa o nás dobre postarali :) bol guláš, pečené mäso, kávička, vínko a tak.

Obrázok

 

 

 

Po úspešne vypracovanej stope :)))

 

 

 


Obrázok

 

 

Posedenie pri guláši

 

 

 

 

Záverečné vyhodnotenie dopadlo super :) Všetky psy skončili v I.cene. A tak nik nešiel domov sklamaný.

Obrázok

 

 

 

Rozhodcovia, usporiadatelia a veterinár

 

 

Obrázok

Odovzdávanie diplomu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 2009

12. a 13. 12 už máme aj SD

dsc00335.jpg

 

 

6.12.2009 sa nám podarilo úspešne absolvovať FD.

Skúšok sa zúčastnili obe dievčatá a môžem povedať, že to bol naozaj úspešný deň :) Aj keď som si myslela, že nie sú dostatočne pripravené-no obe to dokázali a môžem povedať, že išli na maximum. Melka to mala oveľa ťažšie ako Debbie - na skúšku sa pripravovala iba 4 týždne ( musela obetovať pohodlie domova a naplno vhupnúť do života poľovníka ). No darmo gény sú gény :)  Od ich matky - Danine Naidoo von der Loewenburg sú už poľovne upotrebiteľné 3 psy: Mala FSMP, FD a SD, Melanie FD a Mildo FD :) 

Obrázok 

1. krát naozaj

Prvú dohľadávku v teréne Debbie úspešne dokončila.

Nad ránom sa otcovi podarilo zasiahnuť teliatko - mladučkú laň. No strela ju okamžite neusmrtila a laň stihla zbehnúť do kukurice.

Debbie to mala ľahké, lebo som ju nasadila na čerstvú stopu. Chvíľku sme sa drali polom ( celú noc pršalo, tak asi nemusím spomínať v akom blate sme sa brodili) na konci ktorého ležala naša laň. Deb ju pekne hlásila a tak sme nemali najmenší problém najsť ich... 

Obrázok 

Dňa 20.06. 2009 sa nám podarilo úspešne absolvovať FSMP :)

Z Debbie sa stal oficiálne POĽOVNÍK  

Obrázok

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Obdiv nie iba psíkov

(Pavel Brtáň, 6. 9. 2013 10:46)

Dobrý deň mladá kynoložka.
Dostala som na vás kontakt od vašej priatelky z Brna ,pretože na staré kolená a osamocený život hľadám všestranného psíka kamamráta.Keďž v minulosti som bol známy mezinárodný rozhodca pra farbiare ,hlavne na Slovensku, prikláňam sa k volbe na toto plemeno.
Že vraj je hravosťou podobný westíkoví to už som počul,ale zaujíma ma i pracovná upotrebitelnosť. Jak vidím ,že sa potvrdzuje previdlo ,že každé plemäno ke dobré ,keď je v rukách správného majitela, avšak zatial není zmienka o tom ,zda toto plemäno dokáže i norovať? Budem rád ,keď mi pošlete viac vašich informacii ,hlavne o chove a výcviku. na mj osobný mail,je to názov bývalej mojej chovnej stanice:zozbelova@centrum.cz.
Držím palce ďalším vaším úspechom , s vrelým pozdravom vám a vašim priateľom ostáva Pavol Brtáň

po east cupe

(goro, 27. 2. 2010 16:50)

velmi ma tesi,ze sa vam v Presove tak dobre darilo,vidno,ze vies perfektne pracovt s psikmi.

Ďakujeme

(Petra, 25. 6. 2009 21:25)

Zajkovci ďakujeme pekne a už nštartujte aj vy :)

gratulujem!!!

(saintdevils, 21. 6. 2009 16:30)

Peťka a Debbie, obom Vám srdečne blahoželám ku skúškam.....šikovné ste:)) tešíme sa :))len tak ďalej!